Konkursi

Gada labākā būve Latvijā 2015

 Nolikums

Ja esi saistīts ar būvniecību kā inženieris, arhitekts, projektētājs, mācībspēks, pašvaldības darbinieks vai vienkārši esi ievērojis jaunu būvi Latvijā, mudini tās būvnieku vai īpašnieku pieteikt to skatei "Gada labākā būve Latvijā 2015"!

 

Piedalies dārgakmeņu meklēšanā Latvijā! Latvijā ir daudz dārgakmeņu - tās ir mūsu izcilās būves, kuras ir retums ar savu spēku un enerģiju. Tāpēc šogad ikviena no septiņām nominācijām skatē "Gada labākā būve Latvijā 2015" ir nosaukta kāda dārgakmens vārdā, kas piešķir tai savu auru.

Dzīvojamā jaunbūve. Pasargā no stresa, nomierina un pozitīvi uzlādē.

Akmens - gaišā jašma.

Sabiedriskā jaunbūve. Dod enerģiju un ir optimisma avots. Akmens - sarkanais rubīns.

Pārbūve. Ļauj atgūt spēku un pārtapt, piešķir izlēmību. Akmens - dzeltenais cirkons.

Atjaunošana. Sargā pret pārmērībām, sniedz harmoniju un komfortu. Akmens - violetais ametists.

Restaurācija. Saudzē skaisto un unikālo. Akmens - brūnsarkanais granāts.

Inženierbūve. Palīdz sadarboties un piešķir saprātu. Akmens - zilais safīrs.

Ainava. Veicina auglību, mieru un harmoniju. Akmens - zaļais smaragds.

 

Tu noteikti zini šādu jaunu un vērtīgu būvi Latvijā, jo pats esi to būvējis, iecerējis vai projektējis, tava novada cilvēki to lieto vai arī tā šobrīd ir tavā īpašumā. Dalies ar paveikto!

 

No 23. novembra līdz 2016. gada 15. janvārim Latvijas Būvkomersantu reģistrā reģistrēti būvuzņēmēji, nozares sabiedriskās organizācijas, pasūtītāji, projektētāji un pašvaldības var izvirzīt vienīgajai būvniecības nozares profesionālo organizāciju organizētai valsts mēroga skatei "Gada labākā būve Latvijā 2015" būves vienā no septiņām nominācijām.

 

Skati "Gada labākā būve Latvijā 2015" (2015. gada 23. novembris - 2016. gada 17. marts) organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība sadarbībā ar nozares profesionālajām organizācijām - Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Latvijas Akustiķu apvienību, Latvijas Ainavu arhitektu biedrību, LAK Restauratoru ģildi, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, biedrību "Latvijas Ceļu būvētājs", Latvijas Ģeotehniķu savienību, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienību, Transportbūvju inženieru asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Elektroenerģētiķu, energobūvnieku asociāciju, Latvijas Arhitektu savienību, kā arī Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultāti un laikrakstiem "Dienas Bizness" un "Latvijas Avīze".

 

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2015" mērķis ir noteikt un popularizēt labi projektētās un uzbūvētās būves Latvijā 2015. gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem.

 

Skate "Gada labākā būve Latvijā 2015" notiek jau astoņpadsmito reizi.

Skate tiek balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem, objektu novērtēšanā piedalās nozares labākie profesionāļi un eksperti.

Skate ir pieejama visiem būvniecības dalībniekiem. Skate notiks trīs kārtās, no kurām trešā kārta būs publiska - finālistu būvkompānijas uzstāsies ar objekta prezentāciju, kurā pamatos, kādēļ šis objekts pretendē uz balvu. Skates "Gada labākā būve Latvijā 2015" fināls, uzvarētāju apbalvošana un starptautiska konference "Droša un kvalitatīva būvniecība" 2016. gada 17. martā veidos "Būvniecības dienu", kas būs ieejama visiem interesentiem.

 

Dalies ar dārgakmeni pa tālruni 67228584, e-pastu: lba@latnet.lv

www.gadabuve.lv

www.facebook.com/gadabuve

www.twitter.com/GadaBuveLV

www.latvijas-buvnieku-asociacija.lv

 

Gada labākā būve Latvijā 2014

Preses relīze

Par skati

Nomināciju skaits

Objekti 

Žūrijas komisija

Valsts atbalstītie projektu konkursi

1. 08.06.2010. MK 521 "Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa "Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai ražošanas ēkās"nolikums".

2. 21.06.2010. MK 522 "Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa "Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai pašavldību ēkās"nolikums".

Vēl mēnesi var iesniegt pieteikumus konkursam „Ēnergoefektīvākā ēka Latvijā 2013”

Atgādinām, ka vēl mēnesi - līdz š.g. 17.maijam – var iesniegt pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013”. Konkursu organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Būvinženieris”.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivātes jomā, veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu un arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šogad projektus konkursam var iesniegt piecās kategorijās:

·  Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve;
·  Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka;
·  Energoefektīvākā sabiedriskā ēka;
·  Energoefektīvākā vienģimenes ēka;
·  Energoefektīvākā industriālā ēka.
 
Pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” var iesniegt līdz 2013.gada 17. maija plkst. 17.00, nosūtot tos pa pastu Latvijas Būvinženieru savienībai, Kr.Barona iela 99 1a; Rīga, LV - 1012 (pasta zīmogs: 2013. gada 17. maijs), kā arī elektroniski uz e-pasta adresi dzivosiltak@em.gov.lv.
Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013” nolikums publicēts interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv. Papildu informāciju par konkursu var saņemt Ekonomikas ministrijā (Inese Bērziņa,inese.berzina@em.gov.lv).
 
Konkurss tiek organizēts un tā nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociāciju, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Kurzemes reģionālo enerģētikas un attīstības aģentūru, Rīgas Tehnisko universitāti un Būvmateriālu ražotāju asociāciju. Konkursa atbalstītāji ir „Profine”, SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Latvija”, SIA „Tenapors”, SIA „Robert Bosch”; SIA „Aeroc”, SIA „Knauf”, AS „Inspecta Latvia” un SIA „111 metri”.
 
 
Evita Urpena
LR Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193;
E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lv; prese@em.gov.lv
Web: www.em.gov.lv;
Seko mums Twitter: @EM_gov_lv, @siltinam
Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014

 Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Būvinženieris” izsludina konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014”. Konkurss notiks jau ceturto gadu.

Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015

Plakāts

Preses relīze

Piesaki pretendentu Buvindustrijas lielajai balvai

Labu arhitektu un būvnieku ir saticis ikviens.

Paraugies uz būvēm apkārt visapkārt! Tavas vai kaimiņa mājas, vai pilsētas jaunā laukuma arhitekts un inženieris ir krietni pastrādājuši. Ja Tu strādā arhitektu, projektēšanas birojā vai būvuzņēmumā, satikt labu arhitektu vai inženieri būs vēl vieglāk. Viņi ir visapkārt! Jauni un pieredzējuši.

Lai uzteiktu labos arhitektus, būvniekus, būvuzraugus, būvmateriālu ražotājus, zinātniekus, augstskolu un koledžu pasniedzējus citus būvindustrijā strādājošos, ieej mājas lapā: www.buvindustrijaslielabalva.lv Jau trešo gadu žurnāls "Būvinženieris" un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar citām būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām organizē gadskārtējo Latvijas mēroga pasākumu BŪVINDUSTRIJAS LIELĀ BALVA. Balva tiek piešķirta divās kategorijās: "Mūža ieguldījums būvindustrijā" un "Gada inženieris/arhitekts", kas iekļauj nominācijas "Gada inženieris", "Gada arhitekts", "Gada jaunais arhitekts", "Gada jaunais inženieris". 12 laureāti (katrā kategorijā seši) saņems galveno balvu "Pamatakmeni" un citas nozīmīgas balvas.

Uzraksti e-pastu: bgbalva@gmail.com. Tev jānosauc balvu pelnījušais cilvēks un jāpamato viņa sasniegumi. Kategorijā "Gada inženieris/arhitekts" kopā ar ieteikuma vēstuli obligāti jāiesniedz vismaz divi ieteikumi jeb atbalsta vēstules no kolēģiem, pasūtītājiem vai sadarbības partneriem ar pamatojumu, kāpēc pretendents cienīgs saņemt BŪVINDUSTRIJAS LIELO BALVU 2015.

Tavu kandidātu izvērtēs būvindustrijas profesionāļi un kolēģi - 30 žūrijas locekļi. Kandidātam jau tas vien ir pagodinoši - nonākt šo nozares labāko praktiķu redzeslokā.

Ieteikumi tiek gaidīti no ikviena Latvijas iedzīvotāja un uzņēmuma līdz 5. augustam. Pretendentus konkursam var izvirzīt kolēģi, uzņēmumi, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, darba devēji, projektu pasūtītāji, pašvaldību pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, juridiskas un fiziskas personas, kas nav pretendenta pirmās pakāpes radinieki vai pats pretendents.

BŪVINDUSTRIJAS LIELĀ BALVA 2015 notiek, pateicoties sponsoriem: SIA "Sakret", SIA "Merks", SIA "YIT Celtniecība", AS "RBSSKALS", SIA "CMB", AS "Strabag", SIA "Knauf", AS "Latvijas Finieris", AS "Siguldas Būvmeistars", AS "Valmieras stikla šķiedra", SIA "Akzo Nobel Baltic" (Sadolin) un atbalstītājiem: AS "Ramirent Baltic" Rīgas filiāle, "Sto SE & Co. KgaA" sadarbības partneriem Latvijā "Color Line" un "RaTrīs", Latvijas Dizaineru savienība, Latvijas Būvnieku asociācija, Būvmateriālu ražotāju asociācija, Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība, building.lv, abc.lv, būvlaukums.lv, nozare.lv, radio "Skonto".

Palīdzi piepildīt "Pamatakmens" ideju - izcelt CILVĒKU: arhitektu, būvinženieri, zinātnieku, būvmateriālu ražotāju un citus nozares ļaudis, ar kuru līdzdalību tapušas izcilas būves. Būvindustrijas ļaudis atzīst, ka nav lielāka gandarījuma, kā būt atzītiem nozares profesionāļu vidū un tikt suminātiem savā valstī.

 

 

Būvmateriālu ražotāju asociācija:
Kr.Barona iela 99, Rīga, LV-1012.
leonids.jakobsons@bra.lv.

Vārdadienas šodien svin:
Jānis

Sveicam vārda dienā:
Jānis Kraulis
Jānis Kļaviņš
Jānis Libkovskis
Janis Test